B I E G   N I E P O D L E G Ł O Ś C I - Polonia Run 1918 - WORLD FEDERATION of INDEPENDENCE RUN

Relacje

Malmo 2022 - V Bieg Niepodległości - Polonia Run 1918

<

Z okazji 104.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po raz piąty został zorganizowany

Bieg Niepodległości POLONIA RUN 1918 Malmö. Bieg dedykowany zwycięstwu i wolności Ukrainy. Tradycyjnie odbył się w pięknym miejscu - Pildams Parken we współpracy z partnerami:
Polka International i Malmö Helps.
W biegu wzięli udział Polacy, Szwedzi i Ukraińcy. Bieg odbył się w czterech kategoriach:
dzieci, dorośli - kobiety, dorośli-mężczyźni i 50+. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe koszulki Polonia Run 1918, złote, srebrne i brązowe medale. Dodatkowo dzieci otrzymały nagrody w postaci książki p. Jolanty Horodeckiej Wieczorek z wielkim dorobkiem pisarki, która zasłynęła z bajek bez przemocy oraz torby słodyczy.
Tabela zwycięzców poniżej załączona do niniejszej relacji.
Pierwszy Bieg Niepodleglosci POLONIA RUN 1918 Malmö jako jedyny taki bieg został przeprowadzony przez Polka International z okazji 100.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w listopadzie 2018. Dzisiaj Bieg Polonia Run 1918 odbywa się w pięciu miastach w Szwecji i w wielu krajach Europy. Jest organizowany przez zarejestrowaną w Szwecji organizację Polonia Run 1918 World Federation of Independence Run. Pierwszy Bieg Niepodleglosci Polonia Run 1918 Malmö był poprzedzony majową inauguracją obchodów w formie wielkiego festynu rodzinnego w Folkets Park, a który był zorganizowany z partnerem Miasto Malmö. Więcej na ten temat na www.polkainternational.com
Bardzo dziękujemy Malmö Helps za tą naszą pierwszą owocną współpracę. Głęboko wierzymy, że to tylko początek naszej wspólnej drogi w działaniach na rzecz Ukrainy.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do następnego VI Biegu Niepodległości w Malmö
w 12 listopada 2023!
Z pozdrowieniami,
TEAM POLONIA RUN 1918 Malmö

 

Zdjęcia: operator mgr. Szkoły Filmowej w Łodzi
Sebastian Tomaszewicz