B I E G   N I E P O D L E G Ł O Ś C I - Polonia Run 1918 - WORLD FEDERATION of INDEPENDENCE RUN

Relacje

Helsinborg 2022 - V Bieg Niepodległości - Polonia Run 1918

<

Budujemy tradycję! To już po raz drugi zorganizowany został w Halsingborgu bieg Polonia Run 1918. Biegliśmy na dystansie 1918 m., tak jak w roku ubiegłym w pięknym ubarwionym w złoto-miedziane kolory Parku Ramlösa Brunnpark.
Oficjalnie spotkanie rozpoczęło się wystąpieniem Marka Małachowskiego, który krótko zrysował trudna drogę Polski do odzyskania niepodległości w 1918r., potem pełni energii i wspomagani tekstem oraz podkładem muzycznym, odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu Polski. Zostały przekazane pozdrowienia i życzenia z okazji 104.rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodleglosci od Pani Joanny Hofman Ambasador RP w Sztokholmie dla Polonii i wszystkich uczestników biegu, które przywiozła ze Sztokholmu Elizabeth Blania Kacprzyk, pomysłodawczyni i założycielka światowej organizacji Polonia Run 1918-Bieg Niepodleglosci - World Federation of Independence Run.

Wszyscy zawodnicy otrzymali koszulki Biegu Niepodległości Polonia Run 1918 i zostali oznakowani numerami startowymi, po gwizdku wszyscy równocześnie wystartowali na trasę biegu.
Bieg posiadał 4 kategorie dzieci, młodzież, dorośli i starsi w spacerze, który został ukończony przez wszystkich startujących, a najlepsi w swoich kategoriach zostali nagrodzeni medalami.
Medale przyznano w 4 kat. wiekowych:

Dzieci 0-12 lat
1. Adam Małachowski - najlepszy czas 7,42 min!!! złoty
2. Emil Sjögren - srebrny
3. Radek Małachowski- brązowy

Młodzież 13-18 lat
1. Natalja Sjögren - zloty
2. Arn Solonowicz- srebrny

Dorośli 19-55 lat:
1. Paulina Matuszewska (10,42 min drugi czas ) - zloty
2. Barbara Pawelec - srebrny
3 ex aequo Katarzyna Pawelec i Michał Konieczny - brązowy

Starsi 55+
1. Irena Małachowska – zloty
2. Leszek Suder- srebrny

Po emocjach sportowych chętnie częstowano się gorąca kawą i herbatą, a także słodyczami otrzymanymi od sponsora - sklepu polskiego Polshop w Helsingborgu. Przyjazna aura, sportowa rywalizacja i nasze dobre nastroje sprawiły, że z przyjemnością integrowaliśmy się prowadząc rozmowy i słuchając kultowe polskie przeboje m.in. A Rosiewicza czy Franka Kimono.
Miło będzie spotkać się na kolejnym Polonia Run 1918 za rok!
Helsingborg, 2022/11/12
Anna Szybalska, Anna Sjögren, Tomasz Małachowski
Organizatorzy Team Helsingborg.

 

Zdjęcia: operator mgr. Szkoły Filmowej w Łodzi
Sebastian Tomaszewicz